متن دلخواه خود را جهت جستجو اینجا بنویسید

  • Info@dr-eskandarzamani.ir
  • 02122814518

خدمات زیبایی دندان

خدمات زیبایی دندان

بلیچینگ ، روکش های دندانی ، ترمیم های زیبایی و لمینیت

بلیچینگ چیست؟

بلیچینگ یکی از راه های  سفید کردن دندان می باشد . رنگ دندان‌ها به مرور زمان و با افزایش سن تغییر می کند .  و بسیاری از افراد نیز به دلایل مادرزادی دارای رنگ مناسبی در دندان نمی باشند .  همواره سفید کردن دندانها که در علم پزشکی به آن بلیچینگ نیز گفته میشود ، از محبوبیت برخوردار بوده است. این نکته قابل ذکر است که بلیچینگ دندان برروی دندان های روکش شده و همچنین روکش ایمپلنت دندان قابل انجام نمی باشد.

روش های بلچینگ دندان:

به طور کلی دو روش دربلیچینگ وجود دارد که office bleaching و Home bleaching می باشد. تجویز روش های بلیچینگ باید توسط پزشک و زیر نظر دندان پزشک زیبایی انجام شود و بستگی به میزان رضایت بیمار دارد. ولی به طور کلی بهترین روش تجویز هردو روش بلیچینگ می باشد تا دوام سفیدی دندان ها بیشتر باشد و نتایج مورد رضایت بیمار حاصل شود.

روکش دندان چیست؟

روکش دندان برای دندان‌هایی که دیواره ‌هایشان شکسته یا حجم قابل توجهی از ساختار آنها به دلیل پوسیدگی از بین رفته باشد؛ همچنین دندان‌هایی كه به دلیل عصب‌کشی یا نازک شدن جداره، احتمال شکستن ‌شان وجود داشته باشد، با روکش‌هایی به شکل دندان ( روکش دندان ) ترمیم و بازسازی می‌شوند.

پروتزهای ثابت  علاوه بر تامین استحکام برای ساختار از دست رفته دندان، زیبایی یک دندان سالم را نیز تامین می‌کند زیرا می‌تواند دندان‌هایی که دچار شکستگی‌های مادرزادی ، دندان‌هایی که اندازه‌های کوچک‌‌تر یا نا متناسب با سایر دندان ها را دارند و نیز بدرنگی‌های دندانی را هم اصلاح كند اما از دیدگاه درمانی، دندان‌هایی که دیواره آن شکسته، مقدار زیادی از ساختار آنها به دلیل پوسیدگی از بین رفته یا به دلیل عصب‌کشی یا نازک شدن جداره، احتمال شکستن آنها زیاد است بوسیله روکش دندان قابل ترمیم و بازسازی هستند.

روکش‌ دندان ممكن است از فلزاتی مانند طلا ، یا نوعی آلیاژ چینی به نام پرسلن یا ترکیبی از این دو ساخته شوند.

ترمیم های زیبایی چیست؟

 زمانی که دندان پوسیده می شود ، نرم و سست می شود و محلی جهت تجمع میکروب می گردد. در صورت درمان نشدن، دندان دچار تخریب شده و از دست می رود. دندانپزشک با دریل مخصوص دندانپزشکی، نسج سالم دندان را از پوسیدگی و میکروب پاک کرده و قسمت از بین رفته را با توجه به موقعیت دندان با مواد مخصوص ترمیم می نماید. هرچه میزان از بین رفتن بافت دندان کمتر باشد، درصد موفقیت ترمیم دندان بیشتر و احتمال عود پوسیدگی آن کمتر می گردد.

مراقبت های بعد از درمان

• ۱ تا ۲ ساعت بعد از ترمیم چیزی خورده نشود و تا ۸ ساعت با سمت دیگر غذا خورده شود.
• در ترمیم های همرنگ بهتر است پس از مصرف غذاهای رنگی نظیر چای، قهوه، شکلات ها و کشیدن سیگار بعلت آنکه رنگ  ها جذب پرکردگی می شوند دهان را با آب شستشو داده و مسواک زده شود.
• از خوردن مواد غذایی سفت و شکننده نظیر پسته، فندق، یخ، ته دیگ، شکلات های سفت و آب نبات با دندان ترمیم شده خصوصاً در ترمیم های بزرگ اجتناب کنید زیرا باعث شکستن ترمیم یا دیواره های باقیمانده دندان می گردد.
• ترمیم دندان مانند هر جسم دیگری عمر مفیدی دارد لذا برای ویزیت های دوره ای و احیانا نیاز به تعویض در زمان مناسب اقدام گردد.
• دندان های ترمیم شده می توانند مجددا پوسیده شوند، بنابراین رعایت بهداشت دهان و دندان نظیر مسواک زدن و استفاده از نخ دندان، مصرف کمترمواد قندی و شیرینی الزامی می باشد.

لمینیت دندان چیست؟

لمینیت پوسته نازکی که ازجنس سرامیک (لومینیر ،ای پی اس ، پرسلن ونیر و …) یا کامپوزیت (کامپوزیت ونیر) می باشد و جهت اصلاح شکل ، رنگ، اندازه و بهبود تناسب دندانها بکار می رود. لمینیت در دو نوع موجود می باشد. سرامیکی و کامپوزیتی, در انواع سرامیکی ، دندان ها تراش می خورند و از تراش قالبگیری شده و کار به لابراتوار سپرده میشود. در لامینیت های کامپوزیتی دندان تراش نمی خورد و لایه نازکی از کامپوزیت های نانو و های پالیش (بسیار براق شونده) بصورت مستقیم و بوسیله دندانپزشک روی دندان شکل داده میشود.
لمینیت کامپوزیت همان ونیر های مستقیم کامپوزیتی هستند که در صورت استفاده از تکنیک مناسب و کامل ؛ رقیب های بزرگ لمینیت سرامیک های نسل جدید هستند ، و مزیت بزرگی نیز به همراه دارند که عدم تراش غیر لازم در دندان است. به هر حال یک دندانپزشک زیبایی با تجربه می تواند با ذوق و تبحر شخصی برای شما ونیر های کامپوزیتی را بسازد یا از لابراتورایست با ذوق و توانمندی برای پرسلن ونیرهایش استفاده کند.

خدمات محبوب ما

صفحه اینستاگرام مرکز

به روزترین مطالب دندانپزشکی

گرفتن وقت اینترنتی

Info@dr-eskandarzamani.ir

ساعت کاری مرکز

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 17:00

آدرس مرکز

دولت(کلاهدوز) بین دیباجی و اختیاریه ساختمان پزشکان 450 پلاک 111 طبقه 1 واحد 8